ריצוף רטרו


ריצוף רטרו


 

לפני שנתחיל לסקור את המושג ריצוף רטרו, כדאי שנבהיר מהו עיצוב רטרו, כי ריצוף רטרו הוא גורם דומיננטי בעיצוב רטרו , ויש לו חלק חשוב בכל מה שקשור ליצירת אווירה של “רטרו” בבית.

אז מה זה בעצם עיצוב רטרו ? היום רבים מאתנו מתרפקים על העבר, ורבים מאתנו מתגעגעים אל העבר, בעבור כל אלו נועד עיצוב הרטרו שהוא עיצוב שמאפשר לכל אחד מאתנו להזכר באלמנטים שהיו בבתים של הסבא והסבתא שלנו, בין אם זה טפטים שונים שעטפו את הקירות, או פריטים שונים כמו כלי פורצלן וכלי פלסטיק שהיו כמעט בכל במטבח או בסלון של הסבים והסבתות שלנו. עיצוב הרטרו מאפשר לנו להתאחד סביב מדורת השבט הקולקטיבית המתגעגעת לימים עברו, ואשר מתרפקת על הנוסטלגיה של ימים עברו.

בעידן של עיצוב רטרו נוכל למצוא ריצוף רטרו שיש לו מאפיינים שונים, והוא עשוי ממרצפות ספציפיות . המאפיינים של ריצוף רטורו יהיו בד”כ מרצפות צבעוניות, מאו מרצפות מעוטרות, או מרצפות שיש עליהן הדפסים גאומטרים שונים.

המרצפות שבהן נהוג להשתמש בבתים ודירות המעונינים בריצוף רטרו הן מרצפות העשויות אבן טבעית, או מרצפות חרסינה, או מרצפות קרמיקה, או מרצפות פסיפס . בכל מקרה ריצוף רטר יוצר בבית אווירה חמה, צבעונית ומזמינה, המנוגדת כמובן לאווירה הנוצרת כאשר אנו נכנסים לבית המעוצב בעיצוב מינימליסטי וקר, ולכן אין זה פלא שריצוף רטרו הצליח בשנים האחרונות, למצוא מקום בבותיהם של ישראלים רבים, שרוצים לחזור אל האווירה החמימה והמזמינה, בבית ואינם מוכנים להמשיך עם עידן העיצוב המינימליסטי והקר שבו הקירות לבנים וחסרי כל .

לצד ריצוף רטרו נוכל למצוא חיפויים לקירות שמתאימים כל כך לאווירת הרטרו, ומחליפים את הטפטים הישנים שהיו בבית של סבתא, חיפויים אלו מאפשרים לבית לא להשאר לבן וחוור אלא, אלא כל קיר יש בו חיפוי קיר ההופך את הבית למעניין, חם ומרשים.

אז אם החלטתם לעצב את הבית בעיצוב רטרו, ואתם מחפשים ריצוף רטרו או חיפוי קיר, כל שעליכם לעשות הוא להגיע לאחד מאולמות התצוגה של א.א קרמיקה ושם תוכלו למצוא שפע של מרצפות ואריחים איכותיים בסגנון הרטרו, וכן חיפויי קיר בסגנון הרטרו, ולכם ישאר רק לבחור מהו האריח המתאים לטעם העיצובי שלכם ולתקציב שלכם , כי אצלנו המגוון הוא עצום, ואנו מאפשרים לכל לקוח לרכוש את החבילה המותאמת לו.

 

כלי נגישות