חדר אמבטיה אינו חדר כמו שאר החדרים, זהו חדר שבו לחות ורטיבות חלק ניכר מהזמן, ובנוסף לכך זהו חדר שחייב שתהייה בו בטיחות ברמה גבוהה ולכן יש צורך בריצוף לאמבטיה שגם יבטיח לנו בטיחות, גם יהיה עמיד בפני מצבי לחות ורטיבות, ולא יתבלה במהירות, ויחד עם זאת
אז מהם הדגשים לבחירת ריצוף ריצוף לחלל האמבטיה
בטיחות – חלל האמבטיה הוא חלל שישבו רטיבות ולחות שעלולים לגרום להחלקה, ולכן רצוי לבחור ריצוף לאמבטיה שיהיה ריצוף שמונע החלקה, יש היום סוגים שונים של אריחים שהם מונעים החלקה וכו'
עמידות – היות ואזור חדר האמבטיה הוא אזור שיש בו רטיבות חשוב לבחור אריחים העשויים מחומרי גלם עמידים כמו גרניט פורצלן וקרמיקה.

מומלץ לא לרכוש רצפה העשויה מפרקט עץ לאמבטיה בשל חוסר העמידות של הפרקט מול רטיבות הקיימת בחדר האמבטיה.
סוגי עיצובים – העיצוב של הרצפה של חדר האמבטיה צריך להיות מותאם לעיצוב של ארון האמבטיה, ושל האמבטיה עצמה, ושל הכלים הסניטריים. מי שבחר לחדש את האמבטיה שלו ולעצב לעצמו אמבטיה בסגנון רטרו רצוי שיחדש גם את הרצפה באמבטיה וירצף את חדר האמבטיה בריצוף בסגנון רטרו. חשוב לזכור שירצף כהה מדי הוא ריצוף שיבליט את העובדה שחדר האמבטיה הוא חדר קטן כדאי לזכור ש שככל שהעיצוב של רצפת האמבטיה יהיה עשיר בטקסטורות כך יהיה קל יותר להסתיר את הלכלוך בחדר האמבטיה.
ישנם סוגים שונים של חומרי גלם איתם ניתן לרצף בחדר האמבטיה, הבחירה הנפוצה ביותר לריצוף חדרי אמבטיה היא בחירה של אריחי קרמיקה לסוגיהם הכוללים, אריחי קרמיקה רגילים ואריחי גרניט פורצלן, שאינם דורשים תחזוקה כלשהי, ועמידים במצבי רטיבות ולחות. ניתן למצוא היו אריחים בטקסטורות שונות ובגדלים שונים, ההעדפה של הציבור היא לבחור אריחים גדולים שיצרו תחושה של חלל גדול. יש גם כאלה שיבחרו פרקט למינציה שהוא עמיד במים, ויש כאלה שיבחרו לרצף חלק מחדר האמבטיה בריצוף פסיפס שיהיה אטרקטיבי ומרשים ויהיה כמו יצירת אומנות בתוך חדר האמבטיה.