רטיבות  לחות אבנית  ועובש הם האויבים המושבעים של חדרי הרחצה, ניתן למנוע את כל אלה בעזרת יישום של מספר פעולות פשוטות ולשמר לאורך זמן את חדרי הרחצה.

חדרי הרחצה הם המקומות הכי פחות מאויישים אך נחוצים וכאשר הם בשימוש מלא הם עלולים להינזק אם לא נטפל ונתחזק אותם כראוי. אדים שאינם מתנדפים הופכים לעובש אבנית וריח חריף ולא נעים ומשאירים נזקים לטווח הארוך, אבנית על זכוכית המקלחון מצטברת במהירות בלתי ניתנת לתיאור גם על חיפיי הקירות.
ניתן למנוע את היווצרות האבנית ומדובר בפעולות פשוטות מאוד שיעזרו למנוע את מראה הטיפות היבשות.
האבנית המצטברת נוצרת מטיפות המים שלא יובשו כהלכה והאבן שבמים נותרה והתייבשה על הזכוכית, למעשה היצמדותה של האבן על הזכוכית נובעת מחוסר ייבוש.

אז מה אפשר לעשות :
ראשית רצוי לרכוש מגבון סיליקון קטנטן ולאחר כל שימוש במקלחת להגיף את טיפות המים מהזכוכית, או לחילופין  לנגב בעזרת נייר ניגוב, אפשר ולמי שיש זמן ורצון לשלב את שתי הפעולות.
לאחר מכן רצוי לאוורר ולפתוח את דלתות המקלחון על מנת לאפשר כניסה של אוויר וייבוש.1

אם המקלחון שלכם כבר צבר כמויות של אבנית ניתן להסיר בעזרת חומרים להסרת אבנית כגון : מסיר אבנית כגון אנטי קאלק.
שימו לב לא להשתמש בחומרים כימיים העלולים להזיק לריצוף ולחלקי המתכת או הניקל מסביב למקלחון  כגון חומצת לימון או מלח לימון, יש להתייעץ עם בעלי החנות לפני שאתם רוכשים את המוצר ולוודא שאם הקרמיקה והריצוף  יבואו במגע עם החומר, הם לא ינזקו.

3 2

ניקוי אריחים : אריחי פורצלן שנראים חסרי חיים יזכו למראה חדש באמצעות תמיסה של חומץ סינתטי ומים חמים, מומלץ לשפוך לתוך קערה חצי כוס חומץ , שתי כוסות מים חמים, לנגב ולהמתין מעט, כדאי להשתמש במטלית  על מנת שלא לשרוט את האריחים, להשלמת פעולת הניקיון רצוי לשפוך שוב על האריחים מים חמים.

על החיפויים אפשר לשמור באותה השיטה, אם כי הצטברות האבן על קרמיקות אינה בולטת לעין כפי שהיא בולטת על זכוכית וחומר הפורצלן עמיד יותר מזכוכית, אפשר פשוט לדאוג לאוורר את חדר הרחצה ובימי החורף כשלא תמיד ניתן לפתוח חלון להשתמש במפזר חום קטן המייבש באופן מהיר את הרטיבות –  2-3 דקות של הפעלה לאחר השימוש והשארת הדלת פתוחה והקירות יבשים והאדים מתפזרים, כך גם הריח "הרטוב" מתאדה ואינו נתקע בחלל.

ניקיון עובש :  מעבר להיותו לא אסתטי וריחני במובן השלילי עובש הוא מפגע תברואתי ואינו בריא למערכת הנשימה וזו סיבה מספיק טובה למנוע אותו כבר בתחילת היווצרותו ובטרם הוא מתחיל להתפשט ולעטר את חדר הרחצה

עובש מצטבר בעיקר בפינות ובחיבורים ומסביב לברזים שבכיור, על מנת להגיע אל הפינות האלה אפשר לטבול מברשת שיניים משומשת בחומץ ומים אפשר להוסיף נוזל ריחני, ולשפשף את העובש, ניתן לחזור על הפעולה אחת לשבוע וכך למנוע את חזרתו של העובש, לאוורר את חדש הרחצה ולדאוג לייבש אותו עד כמה שאפשר.

 6 5 4

לניקוי הברזים מבלי לפגוע בברק המתכת אנו ממליצים להשתמש באותה השיטה בעזרת בד טריקו ישן, להימנע מלשפשף ולייצר שריטות על המתכת.
לניקוי האסלות  והכיורים אפשר לנקות עם חומר להסרת כתמים בבגדים כמו אוקסיג'נט המלבין את הגלזורה ומסיר את הכתמים.

כלי נגישות