חיפוי קיר, הוא מרכיב חדש בעולם המטבחים, אם פעם היינו רואים מטבחים עם טפטים הרי שהיום אנו רואים מטבחים מעוצבים שמעוטרים בחיפוי קיר מעוצבים, תפקידו של חיפוי הקיר הוא גם להסתיר את הנזקים שנגרמים לקירות המטבח במהלך השנים כמו כתמי שמן, כתמי לכלוך וכד'.

יש היום חיפויי מטבח העשויים מחומרים שונים יש כאלו העשויים מקרמיקה, שיש, אבן טבעית, בריקים, ואפילו זכוכית, השאלה גדולה היא כיצד לבחור את החיפוי המתאים למטבח שלכם ולאווירה העיצובית שתהיה בחלל המטבח שלכם. הבחירה צריכה להיות כזו שתביא לכך שחיפוי קיר שעשוי מחומר גלם מתאים כמו אריחים גרניט פורצלן ישתלב בעיצוב הכפרי החמים, והמטבח עם עיצוב מינימליסטי לא סביר שנמצא אצלו פתאום חיפוי קיר מאבן טבעית, המשדרת חמימות ואווירה מזמינה.
פרמטר נוסף שחשוב להתייחס אליו בעת בחירת חומר הגלם הוא נוחות הטיפול והתחזוקה של חיפוי הקיר. חשוב לזכור שהמטבח הוא אזור שבו מבשלים, מטגנים, יש לא מעט אדי שמן על הקירות, לעתים הטמפרטורה היא גבוהה, וכד'. ולכן חשוב לבחור חיפוי קיר העשוי מחומר גלם שיהיה עמיד כמה שיותר מול המצבים הללו, ושהיה קל לנקות אותו ולתחזק אותו במהלך היום יום.
כדאי לזכור שחיפוי קיר למטבח לא בוחרים ביד הינף אלא יש להשקיע לא מעט מחשבה, משום שחיפוי הקיר ישפיע על מראה המטבח לאורך זמן, יחד עם זאת חשוב להפנים, שחיפוי הקיר אינו תופס שטח גדול במ"ר ולכן אם אתם מאוד מעוניינים באריחים שנראים לכם יקרים, אל תתלבטו כל – כך משום שבפועל אין צורך בכמות גדולה של אריחים, כי חיפוי עצמו אינו מהווה משח גדול במ"ר. כך שההוצאה כספית לא תהיה כה גדולה.